Hakkımızda

Tunalar Ailesi ticaret hayatına 1918 yılında bakkaliye ve manifaturacılık yaparak başlamıştır. Perakende sektöründe uzun yıllar farklı faaliyetlerde bulunan Tunalar Ailesi, 1989 yılında kararlılıkla başladığı otomotiv sektöründe hem temsil ettiği markalar hem de kendi markaları ile hâlen hizmet vermektedir.

 

Tunalar Topluluğu bayilikleri ile uluslararası ve ulusal markaları temsil ederken, ayrıca Türkiye çapında tanınan %100 yerli sermaye ile kurulmuş markalara sahiptir.

 

Hâlihazırda 20’den fazla şehirde 60’dan fazla noktada faaliyet gösteren topluluğun çatısı altında 1000’e yakın istihdam sağlanırken, dolaylı olarak sağlanan istihdam 1500’ü bulmaktadır. Bölgemizin ve ülkemizin kalkınmasında önemli rol oynayan bir şirketler topluluğudur.

 

Tunalar Fiat, Koç Holding bünyesindeki Türk Otomotiv devi Tofaş'ın çatısı altında Türkiye pazarına sunulan ve İtalya’nın en önemli markalarından biri olan Fiat’ın, Trabzon’daki Bayiliğini yürüten şirketidir.

 

Topluluğun bünyesine 1999 yılında eklenen Fiat bayiliği ilk olarak Trabzon Söğütlü’deki Tunalar Fiat Plaza hizmet vermeye başlamıştır. Satış, servis ve yedek parça konusunda müşterilerine yaşattığı memnuniyet ile otomotiv sektöründe başarılarla hizmetlerine devam etmektedir.